Články

Připravovaná novela zákona o lécích není o zájmech pacientů. Jedná se pouze o peníze pro výrobce léčiv, tvrdí mnozí zástupci distributorů

5.12.2018

Ministerstvo zdravotnictví chystá v těchto dnech návrh legislativní změny pro obchod s léky. Přestože se návrh ještě nedostal ještě ani do připomínkového řízení, už nyní vyvolává velké emoce. Kdyby totiž novela vešla v platnost, lékárníci a především distributoři léků by mohli přijít o možnost s léky volně obchodovat. A to v rámci celé EU. Ve hře jsou přitom miliardy korun. Tyto peníze by pak zásah státu odklonil od distributorů směrem k výrobcům léčiv.

Číst více

Elitní právník Libor Petříček o nejnovější kauze trestně stíhaného premiéra Babiše pro Pirátské listy

14.11.2018

Jsem přesvědčen, že vyšetřování premiéra od samého začátku bojkotují tajemné síly. Nejnovější reportáž Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka, týkající se premiéra Babiše a jeho syna Andreje kolem Čapího hnízda, způsobila zemětřesení na politické scéně. Kauza obřích rozměrů, označována v řadě médií za největší aféru po listopadu 89, by se mohla stát v těchto dnech tématem číslo jedna pro pirátskou stranu, která mimo jiné vstupovala do komunálních voleb s programem boje proti "šmejdům", intrikám a nezákonnému jednání.

Číst více

Další úřednický unikát zařehtal na sídlišti Černý Most II. v Praze 14

4.8.2018

Piráti sbírali podpisy proti dostavbě sídliště, lidé pomalu rezignují. Zastupitelé a úředníci schválili v roce 2005 stavební povolení pro rozšíření sídliště Černý Most II. o výstavbě dalších bytových domů v této oblasti. Nikdo netušil, že bude trvat neuvěřitelných 13 let, kdy se o tomto projektu začne živě diskutovat, a to pěkně zhurta. Byty s infrastrukturou mají vzniknout tam, kde jsou dnes stromy, zeleň a kde místní obyvatelé rádi odpočívají. K výstavbě 8-mi domů má dojít i přes skutečnost, že Praha 14 má v současné době oficiálně 288 volných bytů! Žert? Kdeže. Realita!

Číst více